Realizacja projektu partnerskiego „Branżowe Centrum Umiejętności w Wałbrzychu w dziedzinie mechatroniki” nr: KPO/22/BCU/W/0034
Zgodnie z art. 39 ust. 8 Ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027 (Dz. U. z 2022 r., poz. 1079 z późn. zm.) Politechnika Wrocławska informuje o realizacji projektu pn. Branżowe Centrum Umiejętności w Wałbrzychu w dziedzinie mechatroniki” nr: KPO/22/BCU/W/0034. Projekt jest realizowany w partnerstwie, którego liderem jest Gmina Wałbrzych – miasto na prawach powiatu. Partnerami w projekcie są Politechnika Wrocławska oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.
Przyczyną udziału w projekcie Politechniki Wrocławskiej jest chęć wsparcia Gminy Wałbrzych – miasta na prawach powiatu, w utworzeniu Branżowego Centrum Umiejętności - nowej publicznej jednostki systemu oświaty będącej zaawansowaną technologicznie placówką kształcenia, szkolenia i egzaminowania. Udział w projekcie wpisuje się w działalność edukacyjną Politechniki Wrocławskiej określoną w Strategii Politechniki Wrocławskiej 2023 -2030, zgodnie z którą „(…)wspieranie misji innych instytucji nauki i edukacji w regionie jest też naturalną powinnością Politechniki Wrocławskiej jako największej uczelni, dysponującej największymi zasobami i relacjami zewnętrznymi”.
W dniu 9 maja 2019 r. Komisja w składzie:
- Dr inż. Jacek Lamperski, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Wrocławskiej,
- Mgr inż. Jerzy Borowiec, Pełnomocnik Rektora ds. osób Niepełnosprawnych,
- Dr inż. Piotr Górski, Pełnomocnik Prorektora ds. Studenckich w zakresie Aktywności i Przedsiębiorczości Studenckiej,
wyłoniła ofertę Stowarzyszenia na rzecz równego dostępu do kształcenia „Twoje Nowe Możliwości”, jako partnera do wspólnego wykonania i realizacji projektu w ramach konkursu nr POWER 03.05.00-IP.08-00-D05/19.
Politechnika Wrocławska na podstawie art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 roku o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (t.j. Dz.U. 2018 poz. 1431) ogłasza nabór na Partnera/Partnerów w celu przygotowania i realizacji projektu w konkursie nr POWR.03.05.00-IP.08-00-DOS/19 „Uczelnia Dostępna" dotyczącego realizacji działań mających na celu likwidację barier w dostępie do kształcenia na poziomie wyższym.
Formularz zgłoszenia partnera do projektu
Informacja o przystąpieniu Politechniki Wrocławskiej do realizacji projektu "Samoczyszczące, wydajne panele fotowoltaiczne na podłożu elastycznym zaintegrowane z ekranem akustycznym i inteligentnym systemem monitorowania" >>>
Informacja o przystąpieniu Politechniki Wrocławskiej do projektu "Centrum Mistrzostwa Informatycznego" >>>
Informacja o publicznej prezentacji założeń projektu pt. „Atlas Zasobów Otwartej Nauki 2.0”, przygotowywanego w odpowiedzi na konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 2.3.1 „Cyfrowe udostępnienie informacji sektora publicznego ze źródeł administracyjnych i zasobów nauki” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 i realizowanego w Politechnice Wrocławskiej
Otwarty nabór na Partnera do wspólnej realizacji projektu "Trzecia Misja Uczelni"
Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii w konsorcjum realizującym projekt „Energia geotermalna: podstawa niskoemisyjnego ciepłownictwa, poprawy warunków życia i zrównoważonego rozwoju – wstępne studia dla wybranych obszarów w Polsce”
Uprzejmie informujemy, że Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej jest konsorcjantem w realizowanym projekcie bilateralnym w ramach Mechanizmu Finansowego EEA i Mechanizmu Norweskiego pt. „Energia geotermalna: podstawa niskoemisyjnego ciepłownictwa, poprawy warunków życia i zrównoważonego rozwoju – wstępne studia dla wybranych obszarów w Polsce”.Termin realizacji: od 2017-07-07 do 2017-10-31.
Informacje o realizowanym projekcie znajdują się na stronie konsorcjanta czyli Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej pod adresem http://wggg.pwr.edu.pl/badania/badania-naukowe.
Materiały z publicznej prezentacji założeń projektu pn. "Interaktywna Platforma Informacyjna e-scienceplus.pl"
Informujemy, że w dniu 22 lutego 2016 r. w Politechnice Wrocławskiej odbyła się publiczna prezentacja założeń projektu pn. "Interaktywna Platforma Informacyjna e-scienceplus.pl", przygotowywanego w odpowiedzi na konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 2.3.1 "Cyfrowe udostępnienie informacji sektora publicznego ze źródeł administracyjnych i zasobów nauki" Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 - typ projektu: cyfrowe udostępnienie zasobów nauki.
Plik do pobrania:
Politechnika Wrocławska zaprasza wszystkich zainteresowanych na publiczną prezentację założeń projektu pn. „Aktywna Platforma Informacyjna e-scienceplus.pl”, przygotowywanego w odpowiedzi na konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 2.3.1 „Cyfrowe udostępnienie informacji sektora publicznego ze źródeł administracyjnych i zasobów nauki” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Prezentacja odbędzie się 22 lutego 2016 r. o godz. 10.00 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu, ul. Janiszewskiego 8, budynek D-20, sala 10 D.
Osoby zainteresowane udziałem w prezentacji proszone są o przesyłanie zgłoszeń (imię i nazwisko, nr telefonu do kontaktu, dane instytucji) drogą elektroniczną do 17 lutego 2016 r. na adres e-mail: olga.schabowicz@pwr.edu.pl.