Logo BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

11 lipca 2019 roku

Uchwała nr 803/34/2016-2020 Senatu PWr
w sprawie zatwierdzenia
Sprawozdania Rektora z działalności Politechniki Wrocławskiej za rok 2018

§ 1. Senat Politechniki Wrocławskiej, działając na podstawie § 9 ust. 2 pkt 13 Statutu, zatwierdza Sprawozdanie Rektora z działalności Politechniki Wrocławskiej za rok 2018, którego treść stanowi załącznik do uchwały.

§ 2. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

     Powyższa uchwała została przyjęta przez aklamację.
z


Uchwała nr 804/34/2016-2020 Senatu PWr
w sprawie nadania Medalu za Wybitne Zasługi dla Rozwoju Politechniki Wrocławskiej
Panu Prof. zw. dr. hab. inż. Tadeuszowi Lutemu

§ 1. Senat Politechniki Wrocławskiej, działając na podstawie § 9 ust. 2 pkt 23, w związku z § 116 ust. 1 pkt 3 Statutu, postanawia nadać Medal za Wybitne Zasługi dla Rozwoju Politechniki Wrocławskiej Panu Prof. zw. dr. hab. inż. Tadeuszowi Lutemu.

§ 2. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

     Powyższa uchwała została przyjęta przez aklamację.


Uchwała nr 805/34/2016-2020 Senatu PWr
w sprawie nadania Złotej Odznaki Politechniki Wrocławskiej z Brylantem

§ 1. Senat Politechniki Wrocławskiej działając na podstawie § 9 ust. 2 pkt 23, w związku z § 116 ust. 1 pkt 2 Statutu, postanawia nadać Złotą Odznakę Politechniki Wrocławskiej z Brylantem Panu Tadeuszowi Nawracajowi, Prezesowi Zarządu Wrocławskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

§ 2. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

     Powyższa uchwała została przyjęta przez aklamację.


Uchwała nr 806/34/2016-2020 Senatu PWr
w sprawie uzupełnienia składu Uczelnianej Komisji Dyscyplinarnej
do spraw Nauczycieli Akademickich

§ 1. W zawiązku z rezygnacją Pani Magdaleny Ziemlińskiej – przedstawiciela studentów z funkcji członka Uczelnianej Komisji Dyscyplinarnej do spraw Nauczycieli Akademickich, Senat Politechniki Wrocławskiej działając na podstawie § 82 ust. 6 Statutu uzupełnia skład Komisji o przedstawioną przez Samorząd Studencki osobę Pani Katarzyny Legut z Wydziału Chemicznego.

§ 2. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.


Uchwała nr 807/34/2016-2020 Senatu PWr
 w sprawie Regulaminu studiów w Politechnice Wrocławskiej

§1. Senat Politechniki Wrocławskiej, działając na podstawie § 9 ust. 2 pkt 4 Statutu, w związku z § 94 ust. 4 Statutu, przyjmuje zmiany w Regulaminie studiów w Politechnice Wrocławskiej, uchwalonym w dniu 18 kwietnia 2019 roku, uzgodnione w trakcie negocjacji z Samorządem Studenckim Politechniki Wrocławskiej, polegające na:

1.    Zmianie treści ust. 2 w § 4 poprzez nadanie mu brzmienia:
„2.    Rektor informuje Samorząd Studencki, a następnie ogłasza, w terminie do 31 maja, szczegółowy kalendarz akademicki na następny rok akademicki. Kalendarz ten określa organizację roku akademickiego”.

2.    Zmianie treści ust. 1 w § 13 poprzez nadanie mu brzmienia:
„1.    Student wpisany na semestr lub student, który uzyskał zgodę na studiowanie bez wpisu na semestr, ma prawo i obowiązek studiowania wszystkich kursów/grup kursów, na które jest zapisany. W szczególności jest obowiązany do uczestniczenia w zorganizowanych zajęciach dydaktycznych (§ 6 ust. 1 pkt 8), z zachowaniem zasad, o których mowa w ust. 8. Stwierdzenie braku udziału w obowiązkowych zajęciach na co najmniej trzech kursach (ust. 8) może stanowić przesłankę skreślenia z listy studentów, zgodnie z § 19 ust. 2 pkt 1. Brak udziału w obowiązkowych zajęciach stwierdza się po otrzymaniu pisemnych informacji od prowadzących zajęcia”.

3.    Zmianie treści ust. 7 w § 15 poprzez nadanie mu brzmienia:
„7.    Do końca czwartego tygodnia zajęć danego semestru egzaminator ustala formę i tryb egzaminu (pisemny, ustny, elektroniczny lub mieszany) i proponuje terminy egzaminów. Harmonogram sesji egzaminacyjnej (§ 4 ust. 10) ustala dziekan. Student ma prawo do dwukrotnego składania egzaminu w czasie sesji egzaminacyjnej, przy czym drugi termin egzaminu wyznacza się z co najmniej pięciodniowym odstępem i nie wcześniej niż trzy dni po ogłoszeniu wyników egzaminu w pierwszym terminie. W przypadku nieobecności studenta na egzaminie w danym terminie, student zachowuje prawo do tego terminu jedynie po przyjęciu przedłożonego niezwłocznie usprawiedliwienia, zgodnie z ust. 10. Sprawy sporne rozstrzyga dziekan. W przypadku przywrócenia terminu egzaminu, egzaminator umożliwia studentowi składanie egzaminu w możliwie najbliższym terminie, nie wcześniej jednak niż następnego dnia od powiadomienia studenta. Za zgodą studenta egzamin może odbyć się w dniu powiadomienia studenta. W losowych przypadkach egzaminator powinien zapewnić studentowi składanie egzaminu w terminie innym niż ustalony (także przed sesją egzaminacyjną).

4.    Zmianie treści ust. 1 w § 16 poprzez nadanie mu brzmienia:
„1.    Student może złożyć w dziekanacie, nie później niż w trzecim dniu roboczym następującym po dacie ogłoszenia wyników egzaminu przez egzaminatora, pisemny wniosek o przeprowadzenie egzaminu komisyjnego. We wniosku student kwestionuje uzyskaną ocenę z uwagi na sposób, warunki, zakres lub formę przeprowadzenia egzaminu. Dziekan, po ewentualnym uzyskaniu opinii egzaminatora, zarządza i organizuje egzamin komisyjny w terminie nieprzekraczającym trzech dni roboczych od dnia złożenia wniosku przez studenta”.

5.    Zmianie treści ust. 7 w § 18 poprzez nadanie mu brzmienia:
„7.    Wniosek studenta o przyznanie urlopu dziekańskiego na dany semestr lub na dany semestr i semestr bezpośrednio po nim następujący winien być złożony w dziekanacie przed rozpoczęciem semestru zimowego lub nie później niż do trzeciego dnia roboczego semestru letniego, z zastrzeżeniem ust. 9 i § 11 ust. 16”.

§ 2. Senat Politechniki Wrocławskiej, uchwala tekst jednolity Regulaminu studiów w Politechnice Wrocławskiej, uwzględniający zmiany, o których mowa w §1, stanowiący załącznik do uchwały.

§ 3. Regulamin, o którym mowa w §2. wchodzi w życie z dniem 1 października 2019 roku.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

z


Uchwała nr 808/34/2016-2020 Senatu PWr
w sprawie ustalenia programu studiów na kierunku Energetyka
i kierunku Mechanika i Budowa Maszyn Energetycznych
 na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych drugiego stopnia
prowadzonych na Wydziale Mechaniczno-Energetycznych

§ 1. Senat Politechniki Wrocławskiej, działając na podstawie art. 28 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. 2018 poz. 1668 z późn. zm.) ustala programy i plany studiów na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym na kierunku:
1.    Energetyka, na studiach stacjonarnych drugiego stopnia (w języku polskim i angielskim) i niestacjonarnych na studiach drugiego stopnia (w języku polskim) o profilu ogólnoakademickim, stanowiące załącznik nr 1 i nr 2 do uchwały;
2.    Mechanika i Budowa Maszyn Energetycznych, na studiach stacjonarnych drugiego stopnia (w języku polskim i angielskim) i niestacjonarnych na studiach drugiego stopnia (w języku polskim) o profilu ogólnoakademickim, stanowiące załącznik nr 3 i nr 4 do uchwały.

§ 2. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i obowiązuje dla programów studiów rozpoczynających się od semestru letniego roku akademickiego 2019/2020.

z1

z2

z3

z4


Uchwała nr 809/34/2016-2020 Senatu PWr
w sprawie zasad umarzania, odraczania lub rozkładania na raty należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym w Politechnice Wrocławskiej

Senat Politechniki Wrocławskiej, działając na podstawie § 9 ust.2 pkt. 23  Statutu w związku z art. 386 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, 1668 ze zm.) oraz art. 55 ustawy z dnia 27.08.2009 r. o finansach publicznych (tj. Dz.U. 2019.869) ustala ogólne zasady umarzania, odraczania lub rozkładania na raty należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym w Politechnice Wrocławskiej:

§ 1

Należności pieniężne mające charakter cywilnoprawny, przypadające Politechnice Wrocławskiej od osób fizycznych, osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej mogą być umarzane w całości albo w części lub ich spłata może być odraczana lub rozkładana na raty, na zasadach określonych w niniejszej uchwale, z wyłączeniem należności z tytułu pożyczek udzielonych z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych do których stosuje się zasady opisane w Regulaminie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

§ 2

1. Umorzenie w całości albo w części lub rozłożenie na raty lub odroczenie zapłaty należności cywilnoprawnych przypadających Politechnice Wrocławskiej może nastąpić z urzędu lub na wniosek dłużnika.
2. W sprawach określonych w ust.1 należy brać pod uwagę w szczególności interes Politechniki Wrocławskiej, względy społeczne lub gospodarcze, ważny interes i możliwości płatnicze dłużnika, a także interes publiczny.

§ 3.

1. Należności pieniężne mogą być umarzane z urzędu w całości, jeżeli:
1)    osoba fizyczna - zmarła, nie pozostawiając żadnego majątku albo pozostawiła majątek niepodlegający egzekucji na podstawie odrębnych przepisów, albo pozostawiła przedmioty codziennego użytku domowego, których łączna wartość nie przekracza kwoty 6 000 zł,
2)    osoba prawna - została wykreślona z właściwego rejestru osób prawnych przy jednoczesnym braku majątku, z którego można by egzekwować należność, a odpowiedzialność z tytułu należności nie przechodzi z mocy prawa na osoby trzecie,
3)    zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że w postępowaniu egzekucyjnym nie uzyska się kwoty wyższej od kosztów dochodzenia i egzekucji tej należności lub postępowanie egzekucyjne okazało się nieskuteczne,
4)  jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej uległa likwidacji,
5)  zachodzi interes publiczny.
2. Na pisemny wniosek dłużnika należności:
1)    mogą być umarzane w całości - w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem dłużnika lub interesem publicznym,
2)    mogą być umarzane w części, terminy spłaty całości albo części należności mogą zostać odroczone lub płatność całości albo części należności może zostać rozłożona na raty w przypadkach uzasadnionych względami społecznymi lub gospodarczymi, w szczególności możliwościami płatniczymi dłużnika.
3.    Umorzenie należności głównej powoduje również umorzenie odsetek za zwłokę, w całości lub w takiej części, w jakiej została umorzona ta należność.
4.    Poza przypadkami określonymi w ust.1 i 2 umorzenie należności może nastąpić w przypadku gdy wysokość zadłużenia z odsetkami nie przekracza kwoty 100 zł.

§ 4

Odroczenia terminu zapłaty należności lub rozłożenia spłaty należności na raty dokonuje się zawsze pod spełnionymi łącznie następującymi warunkami:
1)    zachowania przez dłużnika odroczonego terminu zapłaty należności lub terminów zapłaty ustalonych rat,
2)    terminowego regulowania należności bieżących z tytułu, dla którego udzielono przedmiotowej ulgi.

§ 5

1. Do umarzania należności właściwy jest Rektor Politechniki Wrocławskiej.
2. Umorzenie należności następuje, w formie pisemnej, na podstawie przepisów prawa cywilnego.
3. Umorzenie należności następuje w formie jednostronnego oświadczenia woli.

§ 6

1. Do odroczenia terminu zapłaty lub rozłożenia na raty właściwy jest Rektor Politechniki Wrocławskiej.
2. Odroczenie terminu zapłaty należności, o jakiej mowa w ust.1 albo rozłożenie płatności tejże należności na raty następuje, w formie pisemnej ugody, na podstawie przepisów prawa cywilnego.

§ 7

Przepisy §2 – §6 stosuje się odpowiednio do umarzania, odraczania lub rozkładania na raty spłat odsetek od tych należności oraz do umarzania, odraczania lub rozkładania na raty spłat innych należności ubocznych.

§ 8

Szczegółowa procedura umarzania, odraczania lub rozkładania na raty należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym w Politechnice Wrocławskiej zostanie określona w Zarządzeniu Wewnętrznym Rektora Politechniki Wrocławskiej.

§ 9

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.





Ostatnia modyfikacja: 22-11-2019 Wytworzone przez: Małgorzata Kałuża Opublikowane przez: Małgorzata Kałuża
Politechnika Wrocławska © 2024